Яндекс.Метрика

Тифулез зернових

Тифулез зернових, пшениця, ячмінь

Тифулез - Typhula Incarnata

Опис

Хвороба проявляється вогнищами на сходах озимих (пшениці, житі, ячмені) восени і після перезимівлі. Збудник зберігається в грунті у вигляді склероциев. У теченіевегетаціі гриб поширюється базидиоспорами, що утворюються при проростанні склероциев.

Симптоми

Хворі рослини мають темно-зелене забарвлення і вид як би обварений окропом. Вузол кущіння руйнується, надземна частина легко відділяється від коріння. У пазухахлістьев, іноді під епідермісом на коренях, утворюються склероції. У Т. Incarnata склероції діаметром 0,5-5 мм, округлі або плоскі, спочатку білі, потім червоно-бурі і чорні. В уражених рослин перехід від мертвої до живої тканини відзначений червоно-коричневою облямівкою.

Склероції Т. idahoensis дрібні, завбільшки з шпилькову головку, чорні, розсіяні по поверхні відмерлих листків і тканин кореневої шийки.

Фактори, що сприяють розвитку хвороби

1. Ослаблення рослин в несприятливих умовах (холодна і сира осінь, тепла зима з рясними снігопадами, холодна затяжна весна, незбалансоване внесення азотних добрив, важкі запливаючі грунту) .2. Ділянки, зарослі пирієм повзучим.

Заходи захисту

1. Дотримання науково обґрунтованої сівозміни.

2. Дренування та вапнування вологих кислих грунтів.

3. Глибока і своєчасна зяблева оранка.

4. Посів озимих в оптимальні терміни.

5. Використання високоякісного насіння.

6. Осіння підгодівля фосфорно-калійними добривами.

7. Ранньовесняна підживлення азотними добривами та броньовані сходів.

8. Знищення бур'янів-резерваторов інфекції (особливо пирію повзучого).

9. Протруювання насіння рекомендованими препаратами.

Поиск