Яндекс.Метрика

Захист рослин від шкідників зернових колосових культур

Шкідники зернових

Зернові колосові культури відносяться до найдавніших рослинам, оброблюваних на продовольчі цілі. За такий довгий термін вирощування на них оселилася велика кількість видів шкідливих комах, з якими необхідно боротися щоб уникнути втрати обсягу врожаю або зниження його якості.

Види шкідників

Шкідливі фітофаги, поширені в посівах зернових колосових культур, представлені двома основними групами шкідників: багатоядний (. Личинки росткових мух, різні види гусениць підгризаючих совок, дротяники та ін) і спеціалізованими (озимі мухи, Зеленоглазк, шведські мухи, трипси, злакові попелиці, пьявіци , клопи, цикадки та ін.). Варто відзначити, що попелиці та цикадки також є переносниками збудників вірусних захворювань рослин, що збільшує їх шкідливість для злакових культур.

Ступінь шкодочинності

Протягом усього періоду вегетації зернові культури піддаються впливу різних шкідників, які деструктивно впливають на всі частини рослини. Так, свежевисеянние зерна злаків піддаються атаці дротяників, личинок росткових мух та ін. Такі шкідники зазвичай виїдають зародкову частина рослини або травмують його підземні органи, що в підсумку призводить до изреживанию посівів.

Культури на стадії сходів ушкоджують личинки мух або гусениці підгризаючих совок, що провокує загибель незміцнілих рослин і, як наслідок, зниження врожайності. Листя і стебла злаків можуть бути пошкоджені як всередині, так і зовні личинками стеблової совки і мух, синьою пьявіца, красногрудкой та іншими шкідниками, що також призводить до загибелі рослин і изреживанию посівів. Особливо шкідливі комахи з колюче-сисним ротовим апаратом (клопи, цикадки, трипси і попелиці), які завдають рослині пошкодження, що знижують якість зерна.

Таким чином, вплив шкідливих комах призводить до таких наслідків:

рослини стають менш стійкими до впливу зовнішніх стрес-факторів (морозів, посухи, хвороб та ін.);

рослини розвиваються і дозрівають нерівномірно;

пошкодження шкідниками стебел рослини призводить до вилягання зернових культур;

в результаті изреживания збільшується забур'яненість посівів зернових культур;

рослини починають дивуватися вірусами.

Інформація про економічні порогах шкодочинності різних видів шкідників у різні періоди розвитку рослин дозволяє правильно спланувати об'єм і терміни проведення захисних заходів.

Значення боротьби зі шкідниками

Шкідники можуть завдавати істотної шкоди зерновим культурам, що призводить до значного зниження врожайності (приблизно 15-20 ц / га). Саме тому важливо знати видовий склад шкідливих комах з урахуванням особливості найбільш шкідливої ​​фази їх розвитку і адресно застосовувати необхідні засоби захисту рослин від шкідників, що відповідають конкретним географічним і кліматичним умовам обробітку. Варто відзначити, що активність тих чи інших комах може змінюватися з року в рік, тому важливо стежити за цим циклічним процесом і прогнозувати появу шкідників заздалегідь для підбору ефективних інсектицидів.

Поиск